Anja Ikonen “Maale”

Tamperes pärit kunstniku näitusel on akrüül- ja õlimaale.

Tööde teemad pärinevad kunstniku lapsepõlvest Soome idapiirilt Põhja-Karjalast ja ka hiljem sinna tehtud matkadelt. Teemadeks on ka argipäeva maastikud, näiteks tööstuspiirkonna ehitised suveööl.

Tavaliselt on tema värvipinnad paksud mahlakad õlivärvi- või akrüülmassid. Mõnikord on ka maastik neis selgesti tuntav. Tema tööd on tehtud ilma üleliigse pingutuseta, lähedases kontaktis materialiga.

Ikonen on sündinud 1949 soomepoolses Põhja-Karjalas, Pielisjärvel. Ta on õppinud Lahti kunstikoolis ja korraldanud näitusi Soomes ja Rootsis ning töötanud kunstiõpetajana.

Anja Ikonen Orientti

Anja Ikonen “Maalauksia”

Tamperelaisen taiteilijan näyttelyssä on akryyli- ja öljymaalauksia.

Töiden aiheet tulevat taiteilijan lapsuudesta Suomen itärajalta Pohjois-Karjalasta ja myöhemmin sinne tehdyistä matkoista. Aiheina on arkiset maisemat, kuten kesäöiset teollisuusalueen rakennukset.

Hänen akryyli- ja öljyväripinnat ovat tavallisesti paksuja, mehukkaita. Joskus myös maisema erottuu selvästi. Hän työskentelee rennosti, lähtökohtana on yhteys materiaaliin.

Ikonen on syntynyt vuonna 1949 Pohjois-Karjalassa Pielisjärvellä. Hänellä on ollut näyttelyitä Suomessa ja Ruotsissa. Hän on toiminut taideopettajana.