Andrei Maksimjuk Pikk tagasitulek

Näitusel on eksponeeritud teosed, mis on valminud perioodil alates 2009 kuni 2012. aastani Milanos, kus autor on viibinud umbes kolmandiku oma elust. Tööde tehnika ja mõõdud tunnistavad kunstniku eksperimentaalset uurimuse faasi, milles ta näib soovivat ületada klassikalisi pildi suurusi ja teemasid. Selle loomingulise faasi eripära, peale formaadi valiku, mis antud juhul mängib tähtsat rolli, koosneb ka autori soovis ja püüdluses väljendada selliseid nähtusi nagu kõrgus, kaugus ning sügavus. Maksimjuki teosed on justkui poeetilised, kuid samal ajal matemaatilise ning loogilise kalduvusega tööd, milles ta lahendab probleeme, mida reaalsuses pole võimalik lahendada! Näitusel esitatud teoseid võib defineerida kui graafikat, kuid valguse tasapindade tundlikkuse tõttu on need ühtaegu nii maalid kui joonistused.

Andrei Maksimjuk Pitkä paluu

Näyttelyn teokset ovat valmistuneet vuosina 2009-2012 Milanossa. Taiteilija on asunut siellä lähes kolmasosan elämästään. Taiteilijan kiinnostus kokeellisuuteen näkyy teosten tekniikassa ja niiden mitoissa. Hänellä on tapana ylittää perinteisien kuvien kokoa ja teemoja. Luovuus ja kokeellisuus on taiteilijalle tärkeää, taiteilija haluaa ilmaista ilmiöitä kuten korkeus, etäisyys ja syvyys. Maksimjukin teokset ovat runollisia, mutta samalla matemaattisia, ne pyrkivät loogisuuteen. Hän pyrkii ratkaisemaan todellisuudessa ratkaisemattomia ongelmia. Teokset näyttävät grafiikalta, mutta valon pinnan herkkyyden vuoksi ne ovat samalla sekä maalauksia että piirroksia.

Andrei Maksimjuk on eesti kunstnik. Ta on sündinud Tallinnas, kuid elas pikka aega Milanos. Bakalaureuse- ja magistrikraadi maali ja joonistamise eriala omandas ta Eesti Kunstiakadeemias ning Milanos, Brera nimelises Kaunite Kunstide Akadeemias, mis on kunstniku jaoks väga olulisel kohal. Maksimjuk on katsetanud erinevaid erialaga seotud suundi nagu restaureerimist, kunsti õpetamist, näituste korraldamist, kujundamist ja ennekõike maalimist. Ta on katsetanud ka erinevaid žanre ja tehnikaid nagu joonistamist, kollaaži ning segatehnikat. Andrei Maksimjuk on õppinud kuulsate kunstnike Luca Vernizzi ja Ulysse Sartini juures, kellel on tema kunstnikuks kujunemisel oluline koht. Kunstnikul olid isikunäitused Eestis, Soomes ja Milanos ning ta on osalenud kollektiivnäitustel, sealhulgas : 2023. aastal La mia Brera Milano, Galerii Previtali, 2019 Il Costante Ritorno. Attualita della pittura di nudo tra Roma a Milano VS Galerii,Milano, 2023 aastal, Valge Laev , Eesti Majas, Stockholmis, 2009 aastal, “ Dialogue and Identity ”Kaiserliche Hofburg“ Muuseumis Innsbruckis (Austria) jt.
Alates 2022. aastast on ta Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Kunstniku teosed kuuluvad oluliste kollektsionääride kogudesse nii Eestis, kui Itaalias

Andrei Maksimjuk on virolainen taiteilija. Hän syntynyt Tallinnassa, mutta on asunut pitkään Milanossa. Hän on valmistunut Viron taideakatemiasta sekä Milanon Brera-nimisessä akatemiassa taiteen maisteriksi. Opinnot Milanon akatemiassa ovat merkinneet taiteilijalle hyvin paljon. Maksimjuk on restauroinut taideteoksia ja opettanut taidetta. Lisäksi hän on toiminut näyttelyiden tuottajana ja kuraattorina. Mutta ennen kaikkea hän on tehnyt maalaustaidetta. Maksimjuk on kokeillut erilaisia genrejä ja tekniikoita kuten piirtämistä, kollaasia sekä sekatekniikkaa.

Andrei Maksimjuk on opiskellut kuuluisien taiteilijoiden kuten Luca Vernizzi ja Ulysse Sartinin luona. He ovat syvästi vaikuttaneet hänen uraansa taiteilijana.

Maksimjuk on pitänyt yksityisnäyttelyitä Virossa, Suomessa ja Milanossa. Hän on osallistunut myös ryhmänäyttelyissä kuten vuonna 2023 La mia Brera Milanon galleriassa Previtali. Vuonna 2019 Il Costante Ritorno, Attualita della pittura di nudo tra Roma a Milano VS galleriassa. Vuonna 2023 hän on pitänyt näyttelyitä seuraavissa gallerioissa: Valge Laev , Eesti Majassa, Tukholmassa, vuonna 2009 “ Dialogue and Identity ”Kaiserliche Hofburg“ Innsbruckisssa jne.

Vuodesta 2022 lähtien Maksimjuk on Viron taiteilijaseuran jäsen. Taiteilijalla on teoksia huomattavien keräilijöiden kokoelmissa Virossa ja Italiassa.