Meiu Münt “Päev on pime”

Näituse õlimaalid on valminud peamiselt käesoleva aasta alguses. Kunstniku sõnul ütleb juba näituse pealkiri „Päev on pime“ ära selle, millistest tunnetest ja mõtetest maalid kantud on. Suurt sõnadetegemist ei pea kunstnik maalimise puhul vajalikuks, vaid lähtub Salvador Dali väärt soovitusest: „Maalija, sa pole oraator! Maali ja ole vakka!”

Meiu Münt on sündinud 1972. aastal Tartus. Kunstihariduse omandanud Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikooli maalikunsti osakonnas. Näitustel esineb Münt alates 1997. aastast. Meiu Münt on Tartu Kunstnike Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige.

Meiu Münt Punane ja must

Meiu Münt “Päivä on pimeä”

Näyttelyn öljymaalaukset ovat valmistuneet tänä vuonna. Taiteilijan mukaan näyttelyn nimi kertoo, millaisista tunteista ja ajatuksista näyttely on syntynyt. Taiteilija ei halua sanastaa maalauksiaan, hän lainaa Salvador Dalin kultaisia sanoja: “Taiteilija ei ole oraattori! Maalaa ja ole hiljaa!”

Meiu Münt on syntynyt vuonna 1972 Tartossa. Hän on opiskellut Tarton taidekoulussa ja Tarton yliopiston maalausosastolla. Näyttelyitä Müntillä on ollut vuodesta 1997 lähtien. Meiu Münt on Tarton taiteilijaseuran jäsen ja Viron taiteilijaseuran jäsen.