Jan Jwan Kurimi Värvilaik hallis

Süüriast pärit kurdi rahvusest Jan Jwan Kurimi näitus toob lõunamaist värvi halli talve keskele. Kunstnik elab praegu Tamperes ja abstraktsete teoste inspiratsiooniallikaks on Soome hall talv. „Nende töödega leevendan ma oma igatsust värvi ja kontrastide järele, “ naerab kunstnik.

„Mu eesmärgiks on pakkuda vaatajatele viivuke soojust ja värve, praegu, mil väljas on kõige pimedam kaamos. Need teosed on sündinud sellel talvel,” mõtiskleb Kurimi. Kunstnik on huvitatud Soome kultuurist, loodusest ja rahvamuusikast.

Jan Jwan Kurimi “Väriläiskä harmaudessa”

Syyriataustaisen kurdi Jan Jwan Kurimin näyttely tuo etelämaista väriä harmaaseen talveen. Taiteilija asuu Tampereella ja abstraktisten teosten innoittajana on suomalainen talvi. ”Töilläni helpotan ikävääni väreihin ja kontrasteihin”, naurahtaa taiteilija.

”Tavoitteenani on antaa katsojilleen hetken viivähdys talvikaamoksesta värien lämpöön, kun ulkona on pimein kaamos. Teokset ovatkin syntyneet keskellä talvea”, toteaa taiteilija. Taiteilija on kiinnostunut suomalaisesta kulttuurista, luonnosta ja kansanmusiikista.

Kurimi eelmine suurem näitus oli inspireeritud Soome kultuurist, näituse pealkirjaks oli „Süürlase vaade Kalevalasse“. Teosed kujutasid Kalevala süžeesid lõunamaise kunstniku vaatevinklist. Järgmiseks on kunstnikul kavas käsitleda oma kodumaal valitsevat ebavõrdset olukorda ja ohvrite saatust.

Jan Kurimi on sündinud 1975. aastal Hasakas, Süürias. Ta on lõpetanud 2002. aastal Byblos Art kunstiinstituudi Beirutis, Liibanonis.

Viimeisin suuri näyttely hänellä oli vuonna 2013 “Syyrialainen katse Kalevalaan”, jossa kuvattiin Kalevalan tapahtumia taiteilijan näkökulmasta. Kurimin tulevan vuoden projektit suuntaavat katseensa kotimaassa vallitsevaan epätasa-arvoon ja uhrien kohtaloihin.

Jan Kurimi on syntynyt 1975 Hasakassa, Syyriassa. Hän on valmistunut vuonna 2002 Byblos Art -taideinstituutista Beirutissa, Libanonissa.