Kaia Rähn “2 x 45”

Kaia Rähni näitus koosneb abstraktsetest geomeetrilistes kompositsioonidest. Kunstnik töötab igapäevaselt disainerina, maalimisega tegeleb ta, kui aega jääb. „Tihtipeale ongi ateljees vaid 45 minutit või 2 x 45 minutit ehk kaks akadeemilist tundi – siit ka näituse pealkiri”, tõdeb Rähn.

Kaia Rähn “2 x 45”

Kaia Rähnin näyttelyssä on abstraktisia geometrisiä sommitelmia. Rähn on suunnittelija, hän maalaa, kun muulta työltä jää aikaa. ”Usein aikaa onkin vain se kaksi kertaa neljäkymmentäviisi minuuttia eli kaksi akateemista tuntia”, Rähn toteaa.

„Need maalid siin on loodud töö ja pere kõrvalt, vabatahtlikult ja suure entusiasmiga. Mind huvitab geomeetria ja struktuur ning nende kooskõla värvidega, millest moodustub abstraktne kompositsioon. Maalimine inspireerib, on huvitav, tekitab mõtteid, annab võimaluse süveneda. Kui töö on pooleli, tahaks seda esimesel võimalusel edasi teha. Mingi kummaline salavägi ajab seda tegema”, mõtiskleb kunstnik.

Rähn on osalenud näitustel objektide või plakatitega, maalinäitus Tampere Majas on ta esimene isikunäitus. „Maalimise olen enda jaoks taasleidnud viimastel aastatel, pärast seda, kui poeg 50. juubeliks maalikasti kinkis. Näitusel olevad maalid on valminud viimase aasta jooksul. Enne polnud lihtsalt aega: olen olnud hea ema oma kolmele lapsele, tubli abikaasa mehele ja selle kõrvalt ka reklaamiagentuuris töötanud.”

Kaia Rähn on õpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1995. aastal tekstiili erialal ning töötanud art director’ina erinevates disaini- ja reklaamiagentuurides. Põhifookuses on graafiline disain, firmagraafika ja pakendikujundus. „Selle kõrvalt olen tegelenud raamatukujunduse, illustreerimise ja kollaažikunstiga. Olen osalenud neljal järjestikusel Haapsalu rahvusvahelisel graafilise disaini festivalil HGDF, ka sel aastal on minu plakat esindatud.”

Näitustus on toetanud disainiagentuur Putka.

”Näyttelyn maalaukset ovat syntyneet perhe-elämän rinnalla, vapaasti ja innostuneesti. Minua kiinnostavat geometria ja rakenteet sekä miten ne muodostavat harmonian värien kanssa. Yhdistelmästä syntyy abstraktinen sommitelmia. Maalaus inspiroi, se on kiinnostavaa, synnyttää ajatuksia, antaa mahdollisuuden syventyä. Jos työ jää kesken, tulee halu jatkaa sitä ensimmäisen mahdollisuuden tullen. Siihen jokin kummallinen vetovoima”, taiteilija miettii.

Kaia Rähn on valmistunut Viron taideakatemiasta vuonna 1995 tekstiiliosastosta sekä työskennellyt art directorina eri suunnittelu- ja mainostoimistoissa. Pääosin hän on toiminut graafisena suunnittelija, yritysgraafikkona sekä pakkaussuunnittelijana. ”Lisäksi olen toiminut kirjankuvittajana ja kollaasitaiteilijana. Olen osallistunut neljässä Haapsalun kansainvälisessä suunnittelufestivaalissa, myös tänä vuonna siellä on esillä suunnittelemani juliste.”

Näyttelyä tukee suunnittelutoimisto Putka.