Liisi Lees-Leesmaa “Joonistusi”

Näitus on 26-aastase Lees-Leesmaa esimene isikunäitus.

Jõgeval sündinud, aga Hiiumaal üles kasvanud Liisi Lees-Leesmaa lõpetas 2008. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli. Lees-Leesmaa õppis maalimist ja maalingute restaureerimist, aga sai juba koolis aru, et interjöörikavandite joonestamine on talle rohkem meelt mööda. Nüüdseks ongi joonlauad, markerid, käärid ja liim asendanud õlivärvid ja pintslid.

Tööd näituse „Joonistus/Joonestus“ jaoks sündisid kunstniku soovist mängida arhitekti võtmata endale kogu vastutust, mis selle ametiga kaasas käib. Need tööd on inspireeritud modernse arhitektuuri lihtsast joonest ja geomeetrilisest lähenemisest. Kunstnik ise ütleb esimese isikunäituse koostamise kohta: „Peale kooli lõpetamist olen olnud vahelduva eduga vabakutseline kunstnik. Viimase aastaga olen liikunud oma näituse tegemise suunas. Nüüd, kus olen leidnud oma käekirja, idee ja motivatsiooni, on esimeseks isikunäituseks aeg küps.“

Liisi Lees-Leesmaa Nimeta

Liisi Lees-Leesmaa “Piirustuksia”

Näyttely on 26-vuotiaan Lees-Leesmaa ensimmäinen yksityisnäyttely.

Taiteilija on syntynyt Jõgevalla, mutta kasvanut Hiidenmaalla. Hän valmistui vuonna 2008 Tarton taidekorkeakoulusta maalauslinjalta. Jo opintojensa aikaan hän huomasi, että interjöörisuunnitelmat ovat läheisempiä teemoja. Nykyään viivotin, tussit, sakset ja liima ovat korvanneet öljyvärit ja pensselit.

Näyttelyn teokset syntyivät taiteilijan halusta leikkiä arkkitehtia ottamatta kuitenkaan vastuuta, joka siihen ammattiin liittyy. Teokset ovat saaneet innoitusta modernista arkkitehtuurista, yksinkertaisesta viivasta ja geometriasta. Taiteilija kertoo ensimmäisestä näyttelystään, että koulun jälkeen olen toiminut vaihtelevasti freelanserina. “Viime vuonna olen ryhtynyt tekemään näyttelyä. Kun nyt olen löytänyt nyt oman käsialan ja motivaation, olikin aika kypsä ensimmäiseksi näyttelyksi.”