Tellervo Viitaniemi Vaesus ja puudus

Näituse teemaks on Tampere rasketel aegadel ehk kodusõja ajal 1918. aastal ning suure näljahäda ajal 1869. aastal. Näitusel on pilte Tampere turul mahalastud hobustest 1918. aastast ning sellest, kuidas samal turul jagati 1869. aastal leiba . “Mu kunst põhineb intuitiivsel eneseväljendusel. Praegu on mu teemadeks olnud vaesus ja puudus, materjali olen saanud muu hulgas muuseumitest ja pildiarhiividest.”

Viitaniemi tehnikaks on maal, joonistus ning video. Viimastel aegadel on ta kasutanud fotodel põhinevat serigraafiat. Viitaniemi on osalenud aktiivselt Tampere linnas nüüdiskunstiprojektis „Pime maja“, kus lammutusele määratud kortermajast on saanud galerii.

Anni Tellervo Viitaniemi (sünd. 1973) on graafik. Ta on Soome graafikute liidu ning Tampere kunstnikeliidu liige. Praegu töötab ta Helsingis oma ateljees. Ta on lõpetanud 2004. aastal Kuvataideakateemia (Helsinki Kunstiakateemia) ning korraldanud mitmeid grupi- ja isikunäitusi nii Soomes kui ka välismaal.

Tellervo Viitaniemi Muotokuva nro 15

Tellervo Viitaniemi Köyhyys ja puute

Näyttelyn teemana on Tampere vaikeina aikoina eli sisällissodan aikana 1918 ja suuren nälänhädän aikana 1869. Näyttelyssä on kuvia Tampereen torilla ammutuista hevosista ja kuinka samalla torilla jaettiin leipää vuonna 1869. ”Taiteeni pohjautuu aina intuitiiviseen itseilmaisuun. Nyt aiheena on köyhyys ja puute, materiaalin olen saanut museoista ja kuva-arkistoista.”

Viitaniemen tekniikkana on maalaus, piirustus ja videotaide. Viime aikoina hän on käyttänyt valokuviin perustuvaa serigrafiaa. Viitaniemi on osallistunut aktiivisesti Tampereen nykytaideprojektiin Pimeä talo, jossa purkutaloon on perustettu galleria.

Anni Tellervo Viitaniemi (syntynyt 1973) on graafikko. Hän on Suomen graafikkoliiton jäsen. Tällä hetkellä hän työskentelee Helsingissä ateljeessaan. Hän on valmistunut vuonna 2004 Helsingin kuvataideakatemiasta ja hänellä on ollut lukuisia ryhmä- ja yksityisnäyttelyitä Suomessa ja ulkomailla.