Henna Lapinlampi “Ovalo”

Tamperest pärit tantsija Henna Lapinlampi tegeleb nüüdisaegse tsirkuse ja hularõngastega. Ta on Tartus töötanud välja tantsulise etteaste „Ovalo“, mida etendatakse vaid korra, teisipäeval 31. jaanuaril Genialistide Klubis kell 19.

Lapinlampi sooloetenduses „Ovalo“ saavad kokku hularõngas ja tantsija keha liikumine. „Olen selleks etenduseks saanud inspiratsiooni spiraalidest ja geomeetriast“, ütleb Lapinlampi.

Lapinlampi on asunud residentskunstnikuna Tartus ühe kuu koostöös Tartu Artist in Residence programmi ja Tampere Majaga.

Kaasaegse tantsuvormiga hula hoop, mida võiks eesti keeles kutsuda rõnga-akrobaatikaks, tegeleb Henna alates 2006. aastast. Varem tegeles kunstnik aktiivselt tulekeerutamisega, kuni avastas uute visuaalsete väljendusvormide otsinguil hula-tantsu. Olles ostnud kohaliku lastepoe tühjaks kõikvõimalikest hula rõngastest, pühendas Henna ennast sellele täielikult. Tantsuvorm võimaldab tekitada unikaalse koosluse liikumisest, kunstist ja muusikast. Kunstniku sõnul on plastikrõngas viinud ta ümber maakera.

Henna Lapinlampi ”Ovalo”

Tamperelainen tanssija Henna Lapinlampi on sirkustaiteilija ja hularengastanssija. Hän on valmistanut Tartossa Ovalo-nimisen tanssiesityksen, se esitetään vain yhden kerran, tiistaina 31. tammikuuta Genialistien-klubilla kello 19.

Lapinlammen sooloesityksessä on hularengas ja tanssijan liike. ”Olen esitystä varten saanut inspiraatiota spiraaleista ja geometriasta”, Lapinlampi kertoo.

Lapinlampi on ollut residenssitaiteilijana Tartossa Tampere-majalla kuukauden Artist in Residence -ohjelman kautta.

Nykytanssiin kuuluvaa hula hoopia voisi luonnehtia rengas-akropatiaksi. Lapinlampi on harrastanut sitä vuodesta 2006 lähtien. Aikaisemmin hän harrasti aktiivisesti tulennielemistä, kunnes löysi uuden visuaalisen ilmaisumuodon hulatanssista ja omistautui sille täydellisti. Tanssimuoto mahdollistaa liittää omaperäisesti liikkeen, taiteen ja musiikin. Taiteilija kertoo, että muovirengas on vienyt hänen maapallon ympäri.